Прва основна школа у Табановићу почела је са радом 1944. године. Настава је извођена прво у кући Душана Спасојевића, а после у кући Драгана Новаковића. Први учитељ у Табановићу био је Борислав Бора Крстић. Најдужи учитељски стаж остварила је учитељица Видосава Вида Васиљевић, која је у Табановићу радила од 1946. до 1976. године, када је и пензионисана. Прва школска зграда је изграђена новцем и радом мештана Табановића тек 1956. године.

Стара школа у Табановићу

Та школска зграда је тешко оштећена у земњотресу 1998. године. Одмах почиње изградња нове школе, која је завршена 2000. године.
Изградња нове школе Први учитељ у новој школској згради био је Милан Илић.
Отварање нове школе

ИО Табановић

Ово је нова школа у Табановићу.

Школа у Табановићу

У њој су две светле учионице опремљене новим намештајем. Једна се користи као учионица, а друга као библиотека опремљена потребном лектиром и рачунарима. У зимском периоду ту се изводи настава физичког васпитања и разне друге активности, а користи се и за потребе села (разни састанци, предавања, гласање). Ове школске године дошло је повећања броја ученика и формирања две дворазредне комбинације па се ова просторија користи као учионица.

Библиотека

Школа има санитарни чвор, као и опремњену кухињу где ученици ужинају. Централно грејање омогућава једнаку температуру у свим просторијама тако да је боравак у школи деци веома пријатан и угодан. Ове школске године школу у Табановићу похађа 14 ученика. Распоређени су у две довразредне комбинације (комбинација I и III разреда са 9 ученика и комбинација II и IV разреда са 5 ученика .

Бројно стање ученика у 2013/2014. школској години

У школи су запослена три радника: учитељице Рада Рула-Латинчић (комбинација II и IV разреда) и Катарина Качаревић (комбинација I и III разреда) и помоћни радник Биљана Васиљевић.

Родитељи ученика, као и поједини мештани и бивши ђаци, доприносе опремљености школе и учествују у школским активностима. У томе свакако предњачи проф. др Драган Васиљевић, који је своја прва знања стекао у овој школи.
У летњем периоду школско двориште и спортски терени постају место сусрета свих генерација. Уз спортске активности и дружење деца, омладина и старији ту проводе слободно време.

Садржај странице је последњи пут мењан 27.03.2015 23:48